Search:

Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста

Реферати » Технічні науки » Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста

Рама — це основний несучий елемент вантажного автомобіля. На неї встановлюють і закріплюють двигун, агрегати шасі, кабіну й ку­зов автомобіля. Рама сприймає навантаження від маси автомобіля, а також навантаження, що виникають під час руху.

За конструкцією рами бувають: • лонжеронні, що склада­ються з двох поздовжніх балок (лонжеронів), з'єднаних поперечина­ми; • хребтові, які складаються з однієї поздовжньої балки з попере­чинами.

На вантажних автомобілях найпоширеніші лонжеронні рами (рис. 1). Така рама має два лонжерони 2 і п'ять поперечин 1. Лонжерони відштамповуються зі сталі й мають форму швелера змін­ного профілю. Найбільша висота профілю в середній частині рами. Поперечини також виготовляють штампуванням за формою при­строїв для встановлення різних агрегатів (двигуна, коробки передач та ін.). До лонжеронів і поперечин приварюють або приклепують різні кронштейни 3, потрібні для кріплення відповідних агрегатів або частин автомобіля. Поперечини й лонжерони з'єднують між собою зварюванням.

Рис. 1

Рама автомобілів УАЗ:

1 - поперечини; 2 - лонжерони; 3 - кронштейни

На легкових автомобілях за раму править кузов, каркас якого становить жорстку зварну конструкцію, підсилену зовнішніми облицювальними панелями. Загальна жорсткість кузова досягається відповідним з'єднанням сталевих панелей облицювання, в які заформовують підсилювальну арматуру у вигляді різних тонкостінних про­філів.

У місці кріплення двигуна до корпусу кузова приварюють корот­ку раму, яка з'єднується з основою (підлогою). Підлогу кузова виго­товляють із товстих металевих листів і по боках підсилюють порога­ми, що мають коробчасту форму. Облицювальні панелі кузова штам­пують із тонкостінних металевих листів. Деталі несучого кузова, як правило, з'єднують зварюванням.

Передній неведучий міст вантажних автомобілів призна­чається для встановлення передніх керованих коліс і від них через підвіску передає на раму автомобіля поздовжні й бокові зусилля, що виникають від контакту автомобіля з дорогою.

Основу переднього моста становить двотаврова балка 3 (рис. 2), яка має на кінцях бобишки, відігнуті вгору. Середню частину балки вигнуто вниз, що дає змогу розмістити двигун нижче на рамі. Верхня полиця моста має опорні площинки 2, 4 для кріплення ресор підвіс­ки.

Рис. 2

Балка переднього неведучого моста:

1 - поворотна цапфа; 2, 4 - опорні площинки; 3 - двотаврова балка; 5 - шворінь; 6 - поворотні важелі

В бобишку балки вставлено й жорстко закріплено шворінь 5, щ0 призначається для встановлення на ньому поворотної цапфи 1. На осі цапфи на підшипниках кріпиться маточина колеса, а сама цапфа може повертатися на шворні за допомогою поворотного важеля 6.

На легкових задньоприводних автомобілях із неза­лежною підвіскою передніх коліс передній міст утворюється корот­кою балкою або поперечиною, прикріпленою до кузова автомобіля, до якої кріпиться також двигун.

Балка заднього ведучого моста на автомобілях із колісною форму­лою 4x2 передає через підвіску на раму або кузов автомобіля штовхальні зусилля від ведучих коліс у режимі тяги й гальмівні зусилля під час гальмування.

Залежно від конструкції балка ведучого моста може бу­ти: • рознімною; • нерознімною. Всередині балки розміщуються меха­нізми ведучого моста, а на кінцях на підшипниках установлюються маточини ведучих коліс. Спереду балки моста 8 є фланець для кріплення картера 9 головної передачі й диференціала, а ззаду — кришка. У верхній частині на балку приварено дві опорні площинки для кріплення ресор.

Балка переднього ведучого моста вантажного автомобіля конструктивно неістотно відрізняється від балки ведучого заднього моста.Подібні реферати:

Способи виготовлення збірних збірних залізобетонних виробів

Принципи організації потокового виробництва Для виготовлення збірних залізобетонних виробів застосовують найбільш ефективну потокову форму організації виробничого про­цесу, що базується на таких принципах: пропорційності процесів, який характеризується тим, що за певний проміжок часу на всіх ділянках процесу обробляють однакову кількість виробів; ритмічності процесів, який полягає в тому, що через одна­кові проміжки часу всі частини процесу повторюються; пара­лельності процесів, тобто одночасному виконанні ...

Виготовлення пластмас

ЗМІСТ ВСТУП ; 1. .СИРОВИНА. ВЛАСТИВОСТІ ПЛАСТМАС ; 2. ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ПРОЦЕС 2.1. Виливка без дефектів ; 2.2. Класифікація пластмас ; 2.3. Технологічні властивості пластмас; 2.4. Фізико-хімічні основи переробки пластмас; 3. ПРОДУКЦІЯ 3.1. Марочні асортименти пластмас; 3.2. Вибір пластмас; 3.3. Обсяг виробництва й структура споживання пластмас; 3.4. Пластики; 3.5. Деревні пластики; 3.6. Пінопласт ; 3.7. Полівінілхлорид; 3.8. Основні види реактопластів; 3.9.Основні види термопластів ; 3.10.Поліпропілен; ...

Кривошипно-шатунний механізм

1. Прилади освітлення й світлової сигналізації, додаткове обладнання До приладів освітлення й світлової сигналізації належать: • фари; • підфарники; • задні ліхтарі; • покажчики повороту; • ліхтар освітлення номерного знака й багажника; • плафони освітлення салону кузова; • підкапотна лампа; • лампа освітлення щитка приладів; • контрольні лампи (покажчиків повороту, габаритного освітлення, дальнього світла фар, задніх протитуманних вогнів, стоянкового гальма, рівня рідини в бачку гідроприводу гальм, заряджання акумуляторної ...