Search:

Індія

Реферати » Географія » Індія

Площа – 3,2 млн. км². Населення – 1,02 млрд. чоловік. Столиця – Делі. В Індійському океані Індії належать Лаккадівські, Андаманські, та Нікобарські острови. Державний устрій – федеративна республіка. В адміністративному відношенні поділяється на 25 штатів і 7 союзних територій.

Місце у світі

Індія - одна з найбільших за площею і друга після Китаю за населенням країна світу. Кожен шостий житель світу мешкає в Індії. Країна має багатовікову історію. Упродовж багатьох століть у Європі Індію уявляли як багату і розвинену країну. Зараз вона серед найбідніших і слаборозвинених. Половина дорослих індійців все ще неписьменна, третина населення живе нижче і так вкрай низького рівня злиденності, а дві третини його все ще зайняті в аграрному секторі. Причини криються у 200-літньому пануванні англійських колонізаторів, так і в застійних формах до індустріального виробництва та його величезних розмірах. Після проголошення незалежності в 1947 р. Індія зробила значний крок уперед у своєму розвитку.

Географічне положення

Індія розташована у Південно-Східній Азії, найбільш заселеній території Землі, на півострові Індостан. Гірські системи Гіндукушу і Гімалаї на півночі та Індійське море відокремлюють півострів від решти світу. Але зв’язки з сусідами країни були завжди. Індія межує з такими країнами: Китай та Непал на півночі, Пакистан на заході, М’янма на сході. Омивається Індійським океаном, Аравійським морем та Бенгальською затокою. Більша частина країни знаходиться на Деканському плоскогір’ї. На півночі знаходиться Індо-ганська рівнина та Гімалаї. Територія лежить переважно у тропічному і субекваторіальному поясах та у п’ятому годинному поясі.

Найбільші ріки: Годоварі, Ганг, Годаєарі, Махі, Кавері. Найбільші міста: Делі, Бенгалуру, Мадрас, Бомбей, Калькутта, Хайдарабад, та ін.

Управління

Індія є однією з найбільших країн світу. За державним устроєм – федеративна республіка. Голова держави – президент Нараянян Законодавчий орган – двопалатний парламент ( Народна палата і Рада сенаторів). Прем’єр міністр – Ваджпаі. Індія є членом ООН.

Політичні партії Індії: Індійський національний конгрес, Бхаратія джаната парти. Народна партія Джаната Дая, об’єднаний фронт і комуністична партія Індії.

Грошова одиниця – рупія.

Клімат

Клімат Індії субекваторіальний, мусонний, на півночі – тропічний.

Клімат вологий та дощовий влітку, теплий та сухий зимою. Середньо добові температури на північних рівнинах перевищують 18˚. Кількість опадів значна але дуже різниться за територіями. Найбільше їх у вологий сезон ( Червень - вересень) і найменше у жаркий і посушливий. На північному сході і на узбережжях випадає до 3000 мм опадів на рік, на заході в пустелі Тар - менше 100мм. Водна система становить собою стік з Гімалаїв та деякі ріки на півдні країни. Ґрунти : алювіальні, регулі, червоно і жовтоземи. Індія потерпає від посух і повеней у різних її частинах.

Рослинність

Савани з вакацій, молочаїв, пальм, мусонних чагарників. Ліси із тіка, сандала, бамбука. В дельті річки Ганг вічнозелені мішані ліси. Біля підніжжя гір – заболочені ліси і чагарники. Вище 1200 м – гарні соснові

та хвойні ліси. Вище 3000 м – луги і степи.

Тваринність

Індійський слон, тигр, пантера, гімалайський ведмідь, лев, леопард, мавпа, олень, антилопи.

Населення

Населення Індії становить 1,02 млрд. чоловік.

За кількістю жителів Індія поступається тільки Китаю. Середня густота населення становить 312 чол. 1 км² і є однією з найвищих у світі, а в долині Гангу і на прибережних низовинах зростає до 1000-1500 чол.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Подібні реферати:

Російська Федерація

Офіційна назва - Російська Федерація. Росія - країна у східній Європі і північній Азії. Її сусідами є КНДР, КНР, Монголія, Казахстан, Азербайджан, Грузія, Україна, Білорусь, Литва, Польща, Латвія, Естонія, Фінляндія та Норвегія. РФ має найдовший кордон у світі. Площа - 17,075 млн. кв. км. Населення - 150,5 млн. осіб (1998р.). Росія - багатонаціональна держава. У 1989 році найбільшими за чисельністю етнічними групами були: росіяни - 119,9 млн. осіб; татари - 5,5 млн.; українці - 4,4 млн.; чуваші - 1,8 млн.; башкири - 1,4 ...

Водні ресурси світу. Світовий океан, поверхневі та підземні води

1. Світовий океан. Його будова. Рух води в Світовому океані Світовий океан — неперервна водна оболонка Землі, що оточує мате­рики й острови. Площа Світового океану становить 361 млн км3, або 71 % земної поверхні. В ньому зосереджено понад 1370 млн км3 води, тобто 96,5% об'єму гідросфери. У Світовому океані виділяють його скла­дові частини — океани, моря, затоки, протоки, На Землі умовно виділяють 4 океани: — Тихий — складає майже половину площі Світового океану (178,7 млн км2) і понад половини його об'єму (740 млн ...

Внутрішні географічні відмінності Росії

Росія складається з двох великих регіонів: Європейської та Азіатської части­ни, що істотно відрізняються не тільки природними та історичними особливостя­ми, а й рівнем, проблемами та перспективами розвитку. Європейська Росія, що займає 25 % території, має 79 % населення. Тут знахо­дяться 12 міст-мільйонерів, більша частина великих міських агломерацій. На євро­пейський регіон припадає 90 % наукових досліджень, 85 % випуску промислової та сільськогосподарської продукції. Тут споживається основна частина електро­енергії, ...