Search:

Узагальнення, систематизація і перевірка знань

Реферати » Мовознавство » Узагальнення, систематизація і перевірка знань

Мета. Узагальнити, систематизувати та перевірити знання, уміння й навички з теми "Іменник". Формувати навички самостійної роботи з підручником. Розвивати спостережливість, увагу, пам’ять, зв’язне мовлення. Виховувати почуття любові до рідної мови та відчуття оновлення у природі весною.

І. Текст на запам'ятовування:

Пам’ятай про культуру мовлення. Пиши уважно й охайно, говори вдумливо й виразно.

ІІ. Активізація пізнавальної активності учнів.

Тихо надворі. НІ вітру, ні хмар, Ані шелесне верба височенька. Наша Оксанка відкрила Кобзар Вголос читає Тараса Шевченка.

Цими віршованими рядками і з Кобзарем в руках я хочу розпо­чати сьогоднішній урок мови. Чому саме? Доповніть мене. Сьогодні святкують 185 річницю від дня народження справжнього співця свого народу Т.Г. Шевченка. День народження і день смерті стоять поряд. Між цими двома березневими днями - 47 років життя, які стали славою і гордістю українського народу. Я принесла "Коб­заря" не просто так. У мене е до вас щире прохання, щоб кожен із вас прочитав цю збірку віршів. Хай шевченкове слово торкнеться струн вашого серця і хай у вас пробудиться бажання вивчати, ро­зуміти і знати рідну мову.

У мене е для вас сюрприз. Це ілюстрація до одного із віршів Т.Г. Шевченка. Хочете побачити її? Для цього вам потрібно викона­ти всі завдання, які записані на смужках паперу, що закривають малюнок. Відкривати малюнок будемо частинами, після кожного ви­конаного завдання.

1. Відповіді біля дошки.

2.Словниковий диктант.

3. Робота з підручником .

4. Письмо по пам'яті.

5.Віконечко у природу.

6.Творчі вправи.

ІІІ. Контроль знань і умінь учнів.

1. Відповіді біля дошки:

а/ звуко-буквенний аналіз слова "Україна"

б/ розбір, як частини мови, Іменника - народи

в/ робота з деформованим текстом. Записати речення в певній послідовності, підкреслити іменники.

Весело цвірінькали горобці. На полях загули трактори. Здрастуй, весно! Побігли прудкі струмки. Зазеленіли дерева. Розтанув сніг.

г/ завдання з орфографічного мішечка.

2. Творчий словниковий диктант.

Завдання: дати відповідь на запитання одним словом.

1. Країна, де ти живеш?

2. Назва місяця, коли святкують день народження Шевченка.

Хто були батьки Шевченка?

4. Ім’я батька Шевченка.

5. Назва села, де народився поет.

6. Який музичний Інструмент подобався Т.Г. Шевченку і він любив на нім грати?

7. Хто був першим вчителем поета?

8. Яку річку оспівує у своїх віршах Т. Шевченко.

9. Які жіночі імена зустрічаються у поезіях Тараса Шевчен­ка?

10. Назви яких дерев є у віршах поета?

Україна, березень, кріпаки, Григорій, кобза, Моринці, дяк, Дніпро, Катерина, верба, тополя, калина.

- Зачитати власні іменники.

- Зачитати інші слова диктанту. Чим вони відрізняються від попередніх?

- Навести приклади віршів Т.Г. Шевченка, де е назви дерев.

- Хто може дати тлумачення слова "кобза".

Кобза - улюблений музичний інструмент українського народу. Гра­ли на ній і сліпі люди. Найдавніша кобза мала тільки 3 струни. Кобзарі закликали народ до боротьби за національне визволення. Тому кобзарям заборонялося з'являтися у великих містах, вільно грати і співати.

IV. Робота з підручником. Вправа 4І8.

Завдання: За допомогою закінчень і прийменників побудувати ре­чення.

1. Тихесенько вечір на землю спадає.

2. І сонце сідає в темнесенький гай.

3. Вітер з гаєм розмовляє, шепче з осокою.

4. Садок вишневий коло хати.

5. Хрущі над вишнями гудуть.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Подібні реферати:

Роль мови в житті людини

Україна, український народ, українська мова! Які величні, незрівнянні ні з чим поняття! Україна, як і українська мова, мають свою історію. Україна... В одному цьому слові бринить жмуток смутку і краси, величі і слави, країна, де найбільше люблять волю і довго не мали її, країна гарячої любові до народу, вікової боротьби за щастя, рівноправність, незалежність. Така ж доля спіткала і мову. І хоча український народ – один із великих слов’янських народів – був розтерзаний і пошматований впродовж тривалого часу між різними ...

Доля рідної мови - доля України

Згорають очі слів, згорають слів повіки. Та є слова, що рвуть байдужий рот. Це наше слово. Жить йому повіки. Народ всевічний. Слово - наш народ. Микола Вінграновський Важливу роль у державі відігpає мова корінного населення. Зрештою, з мови починається сама держава. У мові - важлива суть існування держави, її сила і могутність. Без рідної мови не має народу як нації. Поетично і влучно сказав про це відомий письменник Панас Mирний, який назвав мову найдорожчим скарбом народу. Він писав: "Мова - така ж жива істота, ...

Українська мова в діаспорі, канадський і російський варіанти

Мова належить до так званих вторинних си­стем. Вона існує не сама по собі, а в людському суспільстві, похідним від якого вона є. Водночас мова — один із факторів самоорганізації суспіль­ства і невід'ємна ознака таких спільнот, як рід, плем'я, народність, нація. Мова існує у свідомості членів суспільства, реалізується в процесах мовлення і "консервуєть­ся" в результатах цього мовлення (у сказаному, написаному). Тому доля мови залежить від кож­ного з мовців. З матеріального погляду в мові, що реалізу­ється в ...