Search:

Виховання в молодших школярів культури поведінки

Користайся носовою хусткою, стеж, щоб ніс у тебе завжди був чистим.

При чиханні і кашлі відвертайся, прикриваючи рот носовою хусткою.

Тримай у порядку волосся: вони повинні бути акуратно підстрижені і причесані чи заплетені в коси.

Треба навчитися і завжди робити самому: красиво застеляти ліжко, пришивати комірець, стирати і гладити його, пришивати ґудзика, чистити черевики.

Умій накривати на стіл, правильно сидіти за столом, користатися приладом, культурно їсти.

Будь завжди акуратно й охайно одягненим. Одяг повинний бути чистої, вигладженої.

У школі треба бути в шкільній формі, будинку — переодягтися в домашній одяг, у гості прийнятий вдягатися особливо охайно, святково, ошатно.

Ідучи з будинку, подивися на себе в дзеркало: чи всі в порядку?

Треба дбайливо відноситися до свого одягу і взуття, самому стежити за її чистотою.

Навчися красиво носити свій одяг, нехай вона тебе не стискує, буде «справжньої і вигладженою.

Тримай у порядку свої домашні і шкільні речі.

Підтримуй у своєму робочому куточку порядок: витирай пил, книги і зошити після занять укладай завжди на те саме місце.

Будь-яку річ, що взяв, поклади на її постійне місце: ножиці, голку, гребінець, книжку.

Пальто завжди вішай на свою вішалку, не кидай його на стілець. Домашній одяг завжди, лежить на своєму чи місці вішається на плічка, на яких висить форма.

Іграшки теж тримай у порядку. Після гри усі забери на місце.

II. Правила ввічливості і культури мови

У ввічливості виявляється відношення до інших людей. Увічлива людина не заподіює іншому неприємностей і образ.

Увічлива людина завжди здоровається і прощається. Неввічливо не відповідати на вітання.

Якщо ти сидиш, а в кімнату ввійшов дорослий, устань, щоб з ним привітатися.

З дорослим треба здороватися першим, але самому протягати руку не можна. За руку здороваються, якщо дорослий сам протягає руку. Здороваючись, треба, дивитися в обличчя тому, з ким здороваєшся.

Якщо до тебе звернувся дорослий, а ти сидиш, встань і розмовляй коштуючи.

Будь увічливий зі своїми товаришами: не давай їм прізвиськ і кличок, розмовляючи, не кричи, не забувай говорити «чарівні слова» («дякую», «будь- ласка»).

В іграх не будь грубим, не кричи. Не сперечайся з товаришем по дрібницях, не сварися, намагайся працювати і грати дружно.

Не ябедничай. Якщо друг у чомусь неправий, скажи відразу про це, зупини товариша, якщо він займається чимось поганим.

Увічлива людина не відповідає на брутальність брутальністю.

Увічлива людина привітна й уважний до інших. Якщо його про щось чи запитують просять зробити якусь послугу (щось принести, подати, комусь допомогти і т.д.), він завжди робить це охоче.

Треба бути ввічливим у словах, у тоні, у жестах, у діях. Увічливі слова («будь-ласка», «дякую», «будьте ласкаві» і т.п.), сказані грубим голосом, розв'язним тоном, перестають бути ввічливими.

III. Правила поведінки в школі

У школу варто приходити акуратно одягненим, у добре відпрасованій формі, гладко причесаним, у добре начищеному взутті,

Усі шкільні речі повинні бути в порядку, акуратно покладені в сумку.

У школу треба приходити вчасно, без запізнень. Коли входиш у школу, не штовхайся, не поспішай випередити всіх, перед входом добре витри ноги.

Хлопчики при вході в школу знімають шапки.

Коли входиш у клас, привітайся спочатку з учителем, а потім з товаришами.

На уроці. Якщо ти спізнився на урок і заходиш а клас після дзвоника, запитай дозволу вчителя.

Якщо в клас входить дорослий (учитель, директор, батько, вожатий і ін.), усі дружно встають за партами, вітаючись з тим хто ввійшов. Сісти можна тільки після дозволу вчителя (директора, вожатого й ін.).

Щоб правильно встати за партою, треба обережно і дуже тихо відкинути кришку і піднятися, спокійно опустивши руки.

Під час уроку сидіти покладається прямо. Руки лежать на парті, ноги на планці; оглядатися, дивитися по сторонах і розмовляти на уроці не можна.

Якщо вчитель задає питання класу, а ти хочеш відповісти, підніми руку. Руку треба піднімати і тоді, коли хочеш запитати що-небудь у вчителя.

Коли вчитель дозволить відповісти на запитання чи потрібно запитати його про що-небудь, треба встати. Розмовляти з учителем треба коштуючи.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Подібні реферати:

Екологічна освіта молодших школярів при вивченні рідної мови

Зміст Вступ……………………………………………………………………..3–5 Розділ І Екологічна освіта як психолого-педагогічна проблема……6–14 1.1.Екологічна освіта та екологічне виховання, їх взаємозв’язок та взаємообумовленість …………………………………………………………6–10 1.2.Проблеми екологічного виховання особистості в історії шкільної освіти і педагогічної думки…………………………………………………11–14 Розділ ІІ Зміст та організація екологічної освіти молодших школярів у процесі вивчення рідної мови………………………………………………15–23 2.1.Формування екологічної культури учнів ...

Елементи з досвіду роботи вчителя географії

Суть досвіду ґрунтується на ефективному поєднанні різноманітних форм і методів включення учнів у пізнавальну діяльність на основі: відбору навчальної інформації; застосування проблемного навчання; робота із словниками, довідниками, енциклопедіями; підвищення інтересу дітей до теоретичних знань; встановлення причинно-наслідкових зв’язків проведення нестандартних занять: “уроків-ярмарок”, “уроків-подорожей”, “екологічного та політичного прогнозів”, “круглих столів” та ін. використання новітніх технологій навчання. Психологи ...

Конспект уроку з хімії у 8 класі

Тема. Оксиген як хімічний елемент. Кисень проста речовина. Оксиген у природі. Фізіологічна дія кисню. Добування кисню в лабораторії. Каталізатори. Фізичні властивості кисню. Мета. Навчити учнів за планом давати характеристику Оксигену та кисню, порівнювати кисень і Оксиген; розглянути основні лабораторні способи добування кисню. Надавати відомості про відкриття кисню та його фізіологічну роль для живих організмів; ознайомити з поширенням Оксигену у природі. Сформувати поняття “каталізатор”. Формувати екологічне ...