Search:

Пластиковий бум

Клієнтів стимулюють

Утім, за словами самих банкірів, розвиток «пластикової» індустрії за рахунок операцій готівкування триватиме недовго. Головним завданням фінансистів залишається стимулювати не тільки зняття готівки через банкомати, а й використовувати картки як засоби платежу.

Активнішу роботу з «пластиком» банки мають намір стимулювати наданням нових карткових продуктів, а також і проведенням різноманітних акцій. Останніх напередодні новорічних свят обіцяють безліч.

Що ж до послуг, то хітом цього сезону можна назвати картки Maestro Prepaid і платіжні картки в євро. Активно пропонують на ринку ваучерні продукти. «Впроваджено й успішно працює система продажу електронних ваучерів «Мобіліс», яка реалізовується в мережі відділень «Аваль» (понад 1200). Ця послуга має постійне зростання попиту, що вселяє надії на подальший розвиток мережі реалізації.

Ми впровадили також унікальну для українського ринку банківських послуг програму кредитування «Аваль-кредит» для власників платіжних карток нашого банку з можливістю кредитування в розмірі до 75% місячної заробітної плати. Унікальність цієї програми полягає передусім у можливості практично безплатно користуватися кредитною лінією досить тривалий час», — повідомив Антон Романчук.

Акції мають головну мету — збільшення обсягу трансакцій. «До Нового року ми плануємо провести акцію, спрямовану на збільшення кількості користувачів банківськими картками. Наша схема реалізовується в торговельних мережах, де клієнт за певну кількість трансакцій має витратити відповідну суму, за що він отримує гарантовані сувеніри від банку (наприклад, годинники, кепки, сумки, куртки) а також бере участь у розіграші дорожчого призу — зазвичай туру на двох. Цього року ми плануємо розіграти дві путівки на двох до Єгипту. Втім, клієнт — переможець лотереї має право сам вибирати, куди поїхати — банк оплачує $1,5 тис.», — розповів Сергій Францишко.

Великі надії пов’язують з приходом на вітчизняний картковий ринок нових учасників, які, як очікується, мають голосно заявити про себе. Наприклад, недавно про свої наміри розпочати емісію карток міжнародної платіжної системи Visa Int. у другому кварталі 2003 року заявили в Укргазбанку. Протягом двох років після початку емісії банк збирається випустити близько 85 тис. карток цієї платіжної системи. За цей період планується збільшити обсяг емісії карток MasterCard Int. в 3,7 разу — до 85 тис. шт. У грудні цього року Укргазбанк також почне обслуговувати картки Visa Int., випущені іншими банками, у своїх банкоматах.

Видимі перспективи

Однією з головних подій 2002 р. обіцяє стати старт чіпової індустрії. Першим має стартувати банк «Аваль»: за словами заступника голови правління цього банку Ігоря Слобідського, ще цього року банк випустить першу чіпову картку на основі міжнародного стандарту EMV.

Нині в Україні випускають тільки пластикові картки міжнародних платіжних систем з магнітною смужкою. За прогнозами експертів MasterCard Int., на 2005 рік 80% усіх POS-терміналів в Україні мають бути переведені на чіп-технології.

Нагадаємо, ще 1994 р. рада директорів платіжної системи MasterCard Int. ухвалила перехід на чіп-технології, 1996 з’явився EMV-стандарт (спільно розроблений компаніями Europay, MasterCard, Visa стандарт для чіп-технологій), а в жовтні 1997 р. перші пластикові картки MasterCard цього стандарту було випущено у Великій Британії.

Чіп-технології мають низку переваг порівняно з традиційними картками з магнітною смужкою: дають змогу підвищити рівень безпеки при трансакціях, завдяки чому знижується ймовірність шахрайства, зменшити операційні витрати, а також сприяють розвитку нових технологій, зокрема проектів електронної комерції. Станом на 1 липня 2002 року в 32 країнах було випущено понад 125 млн чіп-карток системи MasterCard Int.

Думки фахівців:

Кредитні картки справді стають кредитними

Сергій ФРАНЦИШКО, заступник начальника управління розрахунків з використанням платіжних карток Ощадбанку:

Нині в Україні здійснюються перші кроки щодо розвитку і впровадження на ринку системи «справжніх» кредитних карток. Відкриваючи в нашому банку кредитну картку, клієнтові реєструють два рахунки: картковий і рахунок забезпечення, на який вноситься додаткова сума — резерв, яким у разі вичерпання карткового рахунку клієнт може скористатися як кредитом (до 75% резервної суми).

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Подібні реферати:

Яким має бути образ страхового агента

Сьогодні можна впевнено сказати, що з кожним роком все більше зростає довіра населення до страхування як інституту реального захисту майнових та соціальних інтересів громадян. Яскравим свідченням цьому є постійно зростаючі активи страхових компаній, кількість страхових відшкодувань та підписаних угод. Однак потенціал можливостей вітчизняного страхування значно більший і потребує розвитку. Цьому могла б сприяти масована пропаганда можливостей галузі, консалтингу послуг тощо. Але засобами рекламних акцій це питання не ...

Фінансовий моніторинг, швидше за все, нікого не відмоніторить

Підтримуючи імідж прогресивного уряду, український Кабмін активно співпрацює з величезною кількістю міжнародних організацій. Останні без найменшого докору сумління дають нашим міністрам свої цінні вказівки і настійні рекомендації. Деякі з них наші з успіхом ігнорують вже мало не десять років, але є й такі, ігнорування яких обійдеться «собі дорожче». До розряду останніх належить, зокрема, така структура, як FATF - Група з розробки фінансових заходів щодо боротьби з відмиванням грошей.Не виконати її рекомендації - погано, ...

Пластиковий бум

Останні три місяці оператори карткового ринку з небаченим досі завзяттям збільшують обсяги випуску платіжних карток. Наприкінці року банкіри підуть на рекорд. Уже звичні для користувачів різдвяні й новорічні «пластикові» акції лише допоможуть банкірам довершити розпочату в останньому кварталі цього року нелегку справу збільшення випуску карток. Позитивом цих емісій можна вважати досить значущу частку кредитних карток, які поступово стають дедалі запитанішими на ринку. Загалом за банківською системою вже на перший квартал ...