Search:

Хвороби нирок та сечовивідних шляхів

Реферати » Медицина » Хвороби нирок та сечовивідних шляхів

Фітотерапія (лікування рослинами) така ж давня, як і історія людської цивілізації.

Власне, медицина, її витоки беруть свій початок з фітотерапії. Втішним є те, що фітотерапія користується особливим визнанням того, хто, власне, є її спадкоємним автором, - народу.

“Коли вже ніхто і ніщо не допомагає, тоді надійно допоможуть лікарські рослини (трави)” – часто можна почути з “вуст і рук народу”.

Наукова і практична медицина поряд з використанням новітніх фармацевтичних препаратів дедалі частіше звертається до багатющого світу рослин і знаходить у ньому несподівані і бажані відповіді на проблеми лікувальної справи.

Дія препаратів з багатьох лікувальних рослин поступово, м’яка, фізіологічна. Вона не призводить до негативних зрушень в організмі, а навпаки, сприяє вирівнюванню, нормалізації життєво важливих процесів, забезпечує організм вітамінами, мінеральними солями, амінокислотами, підтримує на оптимальному рівні обмін речовин.

Кількість лікарських рослин у природі сягає понад 20 тисяч. Офіційна медицина використовує близько 300 рослин. Звідси постають величезні перспективи вивчення і застосування багатющого світу рослин.

Як свідчить статистика, хворих нирок становлять 5,5-6% від загальної захворюваності населення і характеризується надто тривалим перебігом та високо. Летальністю (гострий гломерулонефрит, хронічний гломерулонефрит, пієлонефрит, нирковокам’яна хвороба). Для лікування хвороб нирок і сечових шляхів застосовуємо суміші:

Rp: Herb. Veronicae (трави вероніки лікарської) 10,0

Herb.Genidtae (трави дроку красильного) 5,0

Herb.Poleygonii avicul (трави споришу звичайного) 20,0

Herb.Agrimonial (трави парила звичайного) 10,0

Fol. Betylal (листків берези білої) 15,0

M.f. species

D.S. 1 столову ложку суміші настояти на 1 склянці води (окропу) 4 год. на добу.

Курси по 4-5 тижнів проводити 2 рази на рік при латентній формі хвороби. Суміші треба періодично міняти, щоб уникнути зниження дії рослинних гомо рецепторів.

Pyelonephritis (запалення ниркових мисок і нирок)

Rp: Fol. Betulal

Fol. Samduci

Aquae fervidae 500,0

Ol. Menthae pip. Gutt. (м’ятної олії)

5 крапель

B.f. snfus.

D.S. Щогодини по 1 столовій ложці. Для зміцнення захисних сил організму, зменшення запальних процесів, знешкодження продуктів обміну (фенолів), посилення кровообігу, регулювання осмотичного тиску в тканинах і підтримки кислотно-основного стану організму.

Rp. Herb. Pobygoni avic. (трави споришу звичайного) 25,0 десятків рослин у різних співвідношеннях, залежно від клінічного стану хворого. Для поліпшення сечогінної, антибактеріальної, антиалергічної дії готуємо суміш вересу звичайного, споришу звичайного, розхідника звичайного, меліси лікарської, м’яти, материнки квіток глоду колючого, кмину піскового, трави вероніки лікарської у співвідношенні 3:3:1:1:1:1:2:2:2. Щоб приготувати настій, беруть 6 ст. ложок суміші, заливають 1 літром окропу, настоюють 1 год., приймають по 50 мл через кожні год., але не більше 5-6 разів протягом дня.

Уже протягом перших 4-5 діб від початку фітотерапії зникають біль у попереку, гематурія, бактеріурія, піурія, починає нормалізуватись артеріальний тиск, зникають набряки.

Clamevulanephritis (Запалення ниркових клубочків)

Rp. Flor. Cyans (квіток волошки синьої) 50,0

Rhiz. Glyzyrrhixae (кореневище солодки голої) 40,0

M.f. species

D.S. 1 столову ложку суміші настоювати на 1 склянку окропу. По 2-3 склянки на добу.

Rp.: Flor. Sambuci (квіток бузини чорної) 5,0

Herb. Hepefici (трави звіробою звичайного) 10,0

Herb. Violae thricol (трави фіалки триколірної) 10,0

Herb. Solidaginis (трави золотушника звичайного) 5,0

Rad. Sympheti (кореня живокосту лікарського) 20,0

M.f. species

D.S. столові ложки суміші прокип’ятити в 2 склянки води. Випити протягом доби.

Flor. Tanaceti (квіти пижма звичайного) 20,0

Rad. Jymphyti (кореня живокосту лікарського) 10,0

Herb.Hyperici (трави звіробою звичайного) 10,0

Herb.Leonuri (трави собачої кропиви серцевої) 25,0

M.f. species

D.S. 1 столову ложку суміші кип’ятити в 1 склянці води 10-15 хв. по 0,5 склянки 2 рази на добу після їди.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Подібні реферати:

Основи деонтологічної поведінки медичної сестри

Деонтологія — не лише наука про професійний обов'язок медичних працівників щодо хворого, його родичів та колег по роботі, це ще й комплекс дій, спрямованих на одужання хворого, а також поведінка медичної сестри в конкретній ситуації. Безумовно, деонтологія не може дати рецептів для різних ситуацій, що виникають у медичній практиці, адже кожен пацієнт — це особистість з певним ставленням до хвороби і медичного персоналу. Кожен медичний працівник дитячого лікувального за­кладу повинен знати особливості психіки, ...

Інфекції, отруєння. Імунітет

Інфекція – це взаємодія патогенних мікробів (при сприятливих умовах) з організмом людини, тварини або рослини, внаслідок чого виникають інфекційні захворювання. Забруднення патогенними мікроорганізмами харчових продуктів призводить до таких небезпечних хвороб: червоного тифу, паратифу, холери, дизентерії, скарлатини, туберкульозу, сибірки тощо. Навіть невеликі дози цих збудників спричинюють захворювання, оскільки, потрапляючи в організм, вони починають активно розмножуватись. Хвороботворні мікроби можуть проникати в ...

Ендокринна система та її фізіологія

Ендокринна система регулює багато різноманітних функцій організму через видові хімічні речовини вироблені залозами в кровообіг. Залози розташовані в різних частинах тіла. Хімічні речовини, які називаються гормонами можуть змінити стан, структуру органів і тканин. Деякі гомони стимулюють ріст кісток, інші можуть контролювати обмін речовин в клітинах тіла. Є залози внутрішньої секреції (ендокринні) та залози зовнішньої секреції (екзокринні залози). Ендокринні залози виділяють гормони прямо в кровообіг, а екзокринні в протоки ...