Search:

Зброя середніх віків

Реферати » Історія Всесвітня » Зброя середніх віків

Протягом середньовіччя технологія зброї була небагато змінена в порівнянні з древнім світом, видозмінюючи насамперед варіанти ножа, списа, сокири, і стріл. Важливим нововведенням став важкий вершник, що використовує спис. Лицар був значно більш могутній чим будь-який вершник древнього світу. Найближчим древнім еквівалентом, можливо, була кіннота Олександра Великого.

До десятого сторіччя Європа обійшла античність у більшості областях, включаючи озброєння. Розвиток важкого вершника викликало відповідні нововведення для забезпечення його захисту. З'явилася нова холодна зброя.

Великий лук й арбалет стали нововведенням на Заході. Однак арбалет був відомий древнім китайцям.

Революційною технологією середньовіччя став розвиток порохової зброї, гармат і ручної зброї.

Зброя й Оснащення Кавалерії

Починаючи з першої появи кінноти приблизно в 10 сторіччі, вона виконувала ряд важливих завдань у бої: розвідка, тилова охорона і переслідування відступаючого ворога. Кіннота була розділена на кілька різних категорій у залежності від екіпірування і навчання. Кожна категорія була укомплектована відповідно до виконуваних завдань. Легка кіннота мала слабку (чи не мала) броню і була краще підготовлена для розвідки, перестрілки і тилової охорони. Важка кіннота носила броню і була краще підготовлена для використання як наступальну силу. Усі типи кінноти незамінні в переслідуванні.

Лицарі середньовіччя складали важку кінноту, і кодекс галантності підкреслював їхню роль як загонів удару, що уражають ворожу кінноту і піхоту. З тринадцятого сторіччя термін військова людина використовувалася для опису броньованих воїнів на коні і пішки. Новий термін відносився як до лицарів, так до сквайрів, дворянству, і професійним солдатам.

Перевагою лицарів у бої були швидкість, напір, міць і ріст. Оскільки середньовіччя прогресувало, екіпірування лицарів поліпшувалося, збільшуючи ці переваги.

Зброя

Спис, і пізніше більший спис, було зброєю, з яким кіннота відкривала бій. Це було ідеально проти піхоти супротивника. Вид списа в руках вершника, що скаче, робив застрашливий ефект.

Історики не погоджуються на важливості стремени в підвищенні боєздатності лицарів. Стремя спочатку з'явилося в Азії і досягло Європи у восьмому сторіччі. Деякі думають, що це було дуже важливо, тому що дозволило наїзнику передавати спису повну силу коня, що розігнався.

Початкова сутичка лицарями часто закінчувалася втратою копій. У будь-якому випадку, лицарі переключалися на іншу зброю. Звичайно це був меч. Кавалерійський меч розвився в шаблю, він мав широке, важке лезо. Мечі були зброєю, найбільше цінилося лицарями. Це була найбільше використовувана зброя для рукопашного бою між лицарями. Гарні мечі були дуже дороги, і визначали тим самим ступінь шляхетності свого власника.

Інші типи холодної зброї включили молоток, булаву, сокиру і ланцюг. Молотки і булави подобалися церковникам і ченцям.

Холодна Зброя

Піхота, озброєна ручною зброєю, була третім основним компонентом середньовічних армій, поряд із загонами лучниками і кіннотою. Піхота складалася із селян, звичайних солдатів і розжалуваних лицарів.

Франки Середніх століть боролися за допомогою сокири, називаного франциска, від якого їхнє плем'я і узяло свою назву. Їхні сусіди, Саксонці, боролися великим однобічним ножем, називаним скрамасакс, від якого вони і узяли свою назву.

З розвитком важкої кавалерії з'явився важкий меч, що використовувався в рукопашному бої. Варіанти меча включали двох-ручну версію, що вимагала багато місця. Військові використовували різноманітну зброю, включаючи мечі (і одно-ручний і дво-ручний), булави, ланцюга, молотки. Булавою була зубцювата куля, закріплений до підстави ланцюгом.

Звичайний спис був основною зброєю протягом середньовіччя, тому що був дешевий у виготовленні і простий у використанні. Списом озброювалися солдати піхоти і селяни. У більшості випадків така практика була недоцільна, але з досвідом бійці здобували навики і застосування списників могли бути цілком ефективним. Холодна зброя розвивалася через весь середньовічний період і в кінцевому рахунку досяглися точки, де його використання стало надзвичайно ефективним. Ця зброя могла мати велике довге лезо, сокира, чи молоток шип.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Подібні реферати:

Зовнішня торгівля Речі Посполитої з країнами Західної Європи наприкінці ХV-першій половині 1VII ст.

У ХVІ – середині ХVП ст. торгівля в економічно розвинутих країнах Європи була одним з методів первісного нагромадження капіталу. В країнах з уповільненим економічним розвитком, навпаки, торгівля іноді стимулювала повернення до кріпосних форм господарювання, підпорядко­вувала місцеве виробництво інтересам європейського капіталу. Зростало значення торгового і тісно пов’язаного з ним лихварського капіталу. Укупець-скупник нерідко передворювався в капіталіста-підприємця. Унаслідок великих географічних відкриттів з’явилися нові ...

Румунія та Югославія під час ІІ світової війни і після неї

Ліквідація монархії і встановлення комуністичного режиму після війни. У березні 1944 р. Червона Армія підійшла до кордонів Румунії. Уряд СРСР запропонував Румунії умови перемир‘я, які були відкинуті фашистським урядом Антонеску. 23 серпня 1944р. в Румунії розпочалось антифашистське повстання. В цей день король Міхай І, домовившись із діючим нелегально антифашистськими партіями, заарештував главу фашистського уряду маршала Антонечку і сформував антифашистський коаліційний уряд. Наступного дня новий уряд проголосив війну ...

Великий Новгород

Історія Великого Новгорода Офіційною датою виникнення Новгорода прийнято умовно вважати 859 рік. Є різні версії виникнення міста, за «Повістю времмених літ» місто існувало ще до моменту приходу Рюрика, і було засноване ільменськими словенами в процесі їх розселення після міграції з Дунаю. Але за основною версією засновником був Рюрик. Вже в перші століття свого існування Новгород грав важливу роль в подіях, що відбувалися на російській землі, фактично ставши першою столицею Русі. Розташування Новгорода було настільки ...