Search:

Зброя середніх віків

Реферати » Історія Всесвітня » Зброя середніх віків

Протягом середньовіччя технологія зброї була небагато змінена в порівнянні з древнім світом, видозмінюючи насамперед варіанти ножа, списа, сокири, і стріл. Важливим нововведенням став важкий вершник, що використовує спис. Лицар був значно більш могутній чим будь-який вершник древнього світу. Найближчим древнім еквівалентом, можливо, була кіннота Олександра Великого.

До десятого сторіччя Європа обійшла античність у більшості областях, включаючи озброєння. Розвиток важкого вершника викликало відповідні нововведення для забезпечення його захисту. З'явилася нова холодна зброя.

Великий лук й арбалет стали нововведенням на Заході. Однак арбалет був відомий древнім китайцям.

Революційною технологією середньовіччя став розвиток порохової зброї, гармат і ручної зброї.

Зброя й Оснащення Кавалерії

Починаючи з першої появи кінноти приблизно в 10 сторіччі, вона виконувала ряд важливих завдань у бої: розвідка, тилова охорона і переслідування відступаючого ворога. Кіннота була розділена на кілька різних категорій у залежності від екіпірування і навчання. Кожна категорія була укомплектована відповідно до виконуваних завдань. Легка кіннота мала слабку (чи не мала) броню і була краще підготовлена для розвідки, перестрілки і тилової охорони. Важка кіннота носила броню і була краще підготовлена для використання як наступальну силу. Усі типи кінноти незамінні в переслідуванні.

Лицарі середньовіччя складали важку кінноту, і кодекс галантності підкреслював їхню роль як загонів удару, що уражають ворожу кінноту і піхоту. З тринадцятого сторіччя термін військова людина використовувалася для опису броньованих воїнів на коні і пішки. Новий термін відносився як до лицарів, так до сквайрів, дворянству, і професійним солдатам.

Перевагою лицарів у бої були швидкість, напір, міць і ріст. Оскільки середньовіччя прогресувало, екіпірування лицарів поліпшувалося, збільшуючи ці переваги.

Зброя

Спис, і пізніше більший спис, було зброєю, з яким кіннота відкривала бій. Це було ідеально проти піхоти супротивника. Вид списа в руках вершника, що скаче, робив застрашливий ефект.

Історики не погоджуються на важливості стремени в підвищенні боєздатності лицарів. Стремя спочатку з'явилося в Азії і досягло Європи у восьмому сторіччі. Деякі думають, що це було дуже важливо, тому що дозволило наїзнику передавати спису повну силу коня, що розігнався.

Початкова сутичка лицарями часто закінчувалася втратою копій. У будь-якому випадку, лицарі переключалися на іншу зброю. Звичайно це був меч. Кавалерійський меч розвився в шаблю, він мав широке, важке лезо. Мечі були зброєю, найбільше цінилося лицарями. Це була найбільше використовувана зброя для рукопашного бою між лицарями. Гарні мечі були дуже дороги, і визначали тим самим ступінь шляхетності свого власника.

Інші типи холодної зброї включили молоток, булаву, сокиру і ланцюг. Молотки і булави подобалися церковникам і ченцям.

Холодна Зброя

Піхота, озброєна ручною зброєю, була третім основним компонентом середньовічних армій, поряд із загонами лучниками і кіннотою. Піхота складалася із селян, звичайних солдатів і розжалуваних лицарів.

Франки Середніх століть боролися за допомогою сокири, називаного франциска, від якого їхнє плем'я і узяло свою назву. Їхні сусіди, Саксонці, боролися великим однобічним ножем, називаним скрамасакс, від якого вони і узяли свою назву.

З розвитком важкої кавалерії з'явився важкий меч, що використовувався в рукопашному бої. Варіанти меча включали двох-ручну версію, що вимагала багато місця. Військові використовували різноманітну зброю, включаючи мечі (і одно-ручний і дво-ручний), булави, ланцюга, молотки. Булавою була зубцювата куля, закріплений до підстави ланцюгом.

Звичайний спис був основною зброєю протягом середньовіччя, тому що був дешевий у виготовленні і простий у використанні. Списом озброювалися солдати піхоти і селяни. У більшості випадків така практика була недоцільна, але з досвідом бійці здобували навики і застосування списників могли бути цілком ефективним. Холодна зброя розвивалася через весь середньовічний період і в кінцевому рахунку досяглися точки, де його використання стало надзвичайно ефективним. Ця зброя могла мати велике довге лезо, сокира, чи молоток шип.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Подібні реферати:

Вплив монголо-татарського ярма на соціально-економічний розвиток Китаю в 14ст

Зміст Вступ Розділ 1. Монгольське завоювання Китаю Розділ 2. Розвиток соціальної структури в Китаї у ХІХ ст. Розділ 3. Вплив монгольського завоювання на економіку Китаю Висновок Список використаної літератури Вступ Середньовічна Азія характеризується насамперед виникненням і розпадом величезних імперій, які часто охоплювали такі території, які при тогочасному розвитку комунікацій тримати довго вкупі було неможливо. Єдність імперії дісталася військовим шляхом і, як правило розпадалася під тиском національних регіонів не в ...

Проблеми воєнного стану у Польщі

Після Другої світової війни Польща пережила кілька суспільно-політичних криз ( 1956, 1968, 1970, 1976 рр.), які мали свої джерела і причини. На початку 80-х років головною опозицією існуючому політичному режиму виступила незалежна самоврядна профспілка “Солідарність”, яку очолив електрик судноверфі міста Гданськ Лех Валенса. Керівництвом “Солідарності” на всій території Польщі у воєводствах, у містах і селах були створені осередки профоб’єднання. Фінансову і моральну допомогу “Солідарності” надавав Захід. Спроба примирення ...

Альд Пій Мануцій

ЗМІСТ Альд Пій Мануцій. 2 “Нова Академія” Альда. 3 “Дім Альда” і Франческо Гріффо. 3 Титульні листи і колофони. 5 “Якір і дельфін” Альдо. 7 Шедеври Альда Мануція. 8 Твори Аристотеля і інші фоліанти. 8 Про Етну та інших ін-кварто. 9 Маленькі альдини. Альд і Гріффо. 11 Висновок. 13 Література. 15 Альд Пій Мануцій. Мануцій (Мануччи) – знаменита сім'я венеціанських друкарів, видавців і вчених епохи Відродження. Родоначальник їх – Альд Мануцій-старший, відомий під іменем Aldo Рiо, народився близько 1450 р. в ...