Search:

Зброя середніх віків

Арбалет був смертоносною зброєю і був дуже популярний по тій простій причині, що потрібно небагато часу для навчання стрілянині. Відносно сирі солдати могли стати досвідченими арбалетчиками за короткий час, а добре-націлений постріл міг убивати лицаря в броні, на навчання якого ішло багато часу. Арбалет вважався злочинним у деяких колах (лицарів, насамперед), тому як потрібно така невелика навичка. Ричард I Англійський, Левине Серце, був двічі поранений арбалетними стрілами. Ідея про таких великих людей, що убиваються легко звичайними чи солдатами ще чого гірше була жахлива для людей шляхетних. У дванадцятому сторіччі римський папа пробував заборонити арбалет, як негуманна зброя.

Броня

Кольчуга носилася останніми римлянами і деякими з вторглених німецьких племен, включаючи готів. Стріла і вістря меча могли проникати в кольчугу. Кольчуга залишилася в середньовічній Європі доти, поки більш захисна броня з пластин не ввійшла у використання в тринадцятому сторіччі.

Шоломи також удосконалилися від простих конічних до великим металевим складеним, призначеним для того, щоб відбити стріли.

Повний обладунок, що важив близько 60 фунтів, з'явилися в чотирнадцятому сторіччі. Пластини обладунка були добре розроблені і лицарі в них зберігали дивну моторність. Броньований лицар на землі не був безпомічний і міг легко встати. Є описи броньованих людей, що роблять гімнастику в лицарській збруї. Пізніше збруя стали створюватися з акцентом на відображення літаючої зброї. Згодом призначення збруї стало більше церемоніальним і престижної, ніж практичним.

Броня вимагала значних витрат для лицаря, що екіпірував себе і сквайра. Пан повинний був забезпечити броню для своїх лицарів-васалів. Створення броні було важливим бізнесом, що включає мануфактури і безпосередньо ринок. Солдати перемігшої в бої сторони могли сколотити істотну суму, роздягаючи мертвих лицарів і продаючи трофейну збрую на ринку.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Подібні реферати:

Порівняльна характеристика Франції та Італії

РОЗВИТОК ДРУКАРСТВА Розвиток освіти і шкільництва того часу був тісно пов'язаний з розвит­ком друкарської справи. У Польщі перші книги друкувались латинською мовою наприкінці XV ст. У XV-XVI ст. з середовища польських культурних діячів вийшла ціла плеяда майстрів, які друкували книжки не лише на батьківщині, айв інших краї­нах Західної Європи. Постійна друкарня з латинським шрифтом у Польщі була заснована Яном Галлером на початку XVI ст. Поряд з книжками, що виходили з дру­ку латинською, з'являються друковані ...

Проголошення КНР і побудова основ соціалізму

Китайський народ під час війни з японськими агресорами (1937—1945) зазнав величезних людських та матеріальних втрат. За­гинули численні культурні цінності, було зруйновано міста, країна фактично розпалась на самостійні райони. У Китайській Республіці запанували голод, епідемії, злидні. На завершальному етапі Другої світової війни війська СРСР прове­ли успішні операції, розгромивши японців на суходолі. Величезна те­риторія Північно-Східного Китаю — Маньчжурія — з населенням по­над 40 млн чол. стала зоною тимчасової окупації ...

Конституція 1848 року Франції

Передумови виникнення Конституції 1848 року Передумовами виникнення Другої Республіки та Конституції 1848 року є те, що в 40-х роках XIX століття Франція робить помітні успіхи в промисловому розвитку, на місце мануфактури і кустарної промисловості стає капіталістична фабрика. Настає епоха великого машинного виробництва. Чим далі заходив цей процес, тим все чіткіше ставали його головні наслідки: а) посилення ворожості між робітничим класом, з одного боку, і буржуазією - з іншого; б) їхнє загальне невдоволення режимом ...