Search:

Зброя середніх віків

Арбалет був смертоносною зброєю і був дуже популярний по тій простій причині, що потрібно небагато часу для навчання стрілянині. Відносно сирі солдати могли стати досвідченими арбалетчиками за короткий час, а добре-націлений постріл міг убивати лицаря в броні, на навчання якого ішло багато часу. Арбалет вважався злочинним у деяких колах (лицарів, насамперед), тому як потрібно така невелика навичка. Ричард I Англійський, Левине Серце, був двічі поранений арбалетними стрілами. Ідея про таких великих людей, що убиваються легко звичайними чи солдатами ще чого гірше була жахлива для людей шляхетних. У дванадцятому сторіччі римський папа пробував заборонити арбалет, як негуманна зброя.

Броня

Кольчуга носилася останніми римлянами і деякими з вторглених німецьких племен, включаючи готів. Стріла і вістря меча могли проникати в кольчугу. Кольчуга залишилася в середньовічній Європі доти, поки більш захисна броня з пластин не ввійшла у використання в тринадцятому сторіччі.

Шоломи також удосконалилися від простих конічних до великим металевим складеним, призначеним для того, щоб відбити стріли.

Повний обладунок, що важив близько 60 фунтів, з'явилися в чотирнадцятому сторіччі. Пластини обладунка були добре розроблені і лицарі в них зберігали дивну моторність. Броньований лицар на землі не був безпомічний і міг легко встати. Є описи броньованих людей, що роблять гімнастику в лицарській збруї. Пізніше збруя стали створюватися з акцентом на відображення літаючої зброї. Згодом призначення збруї стало більше церемоніальним і престижної, ніж практичним.

Броня вимагала значних витрат для лицаря, що екіпірував себе і сквайра. Пан повинний був забезпечити броню для своїх лицарів-васалів. Створення броні було важливим бізнесом, що включає мануфактури і безпосередньо ринок. Солдати перемігшої в бої сторони могли сколотити істотну суму, роздягаючи мертвих лицарів і продаючи трофейну збрую на ринку.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Подібні реферати:

Великий Новгород

Історія Великого Новгорода Офіційною датою виникнення Новгорода прийнято умовно вважати 859 рік. Є різні версії виникнення міста, за «Повістю времмених літ» місто існувало ще до моменту приходу Рюрика, і було засноване ільменськими словенами в процесі їх розселення після міграції з Дунаю. Але за основною версією засновником був Рюрик. Вже в перші століття свого існування Новгород грав важливу роль в подіях, що відбувалися на російській землі, фактично ставши першою столицею Русі. Розташування Новгорода було настільки ...

Феномен самозванства в російській історії

“Самозванство” – поняття, яке визначає, передусім, дії конкретної людини, яка вирішила оголосити себе царем чи месією, а також фактори, що визначали поведінку самозванця, доки він не отримав підтримку народу. В історичній літературі досліджено багато прикладів самозванства у світовій історії. Виходячи з цього, самозванство ніяк не можна назвати виключно російським феноменом, але в жодній іншій країні це явище не було таким поширеним і не відігравало такої значної ролі у взаємовідносинах суспільства і держави. ...

Утвердження Америці статусу США

1. Джерела державності На формування державного ладу Америки вплинула Англійська політична спадщина. Англійські поселенці принесли із собою політичні ідеї, що розвивалися в Англії в плині сторіч. До 1600 Англійський уряд надавав своїм громадянам цивільні і політичні волі: розширення справ у суді присяжних. В англійській системі керування існували 2 принципи: 1) обмеженість повноважень уряду і 2) представницька влада. Вони і вплинули на подальший розвиток Америки, тому що була прийнята частина англійської системи. ...