Search:

Тижневі і місячні біоритми. Оздоровчі біоритми в місячному циклі

У Китаї й Індії люди і донині живуть по фазах місячного календаря, що внесений у цивільний. Вчені вважають, що місячний біологічний цикл по своїй значимості не поступається добовому, а езотерична астрологія стверджує, що місячні цикли - ключ до неї, а фази Місяця - перша ступінь пізнання цього ключа. Тепер нам з вами потрібно самостійно розібратися, чи варто погоджувати свою діяльність з місячним циклом і в чому полягає езотеризм місячних фаз?

Розгляд цього питання ми почнемо в наступному порядку: що собою представляє місячний місяць; з чого складаються фази Місяця і їхній вплив на Землю? І тільки після цього будемо робити узагальнення, висновки і рекомендації.

При своєму рухові щодо Сонця Місяць то наближається до нього, то віддаляється. Повернення Місяця в те саме положення космічного простору щодо Сонця відбувається за 29,5 доби. Це називається "синодичний" місяць - від латинського слова "зближення". От ці 29,5 днів є місячним циклом. Але існує "сидеричний" ("зоряний") місяць, що дорівнює 27,3 доби. Протягом цього часу Місяць робить повний оборот навколо Землі. Через те, що період звертання Місяця навколо Землі й обороту Місяця навколо своєї осі збігаються, Місяць повернений до Землі завжди однієї і тією же стороною. Ця сторона Місяця в залежності від руху висвітлюється Сонцем по-різному: то видний який збільшується день від дня правою половиною, поки не стане цілком освітленим - круглим; далі починається зменшення освітленої поверхні Місяця і висвітлюється тільки ліва половина, поки зовсім не зникне. Зміна освітленості Місяця вказує на її фази, яких чотири, і дорівнюють вони 7,4 добі.

Тепер розглянемо докладно різні положення і фази Місяця і їхній вплив на водяну оболонку Землі.

I. МОЛОДИК. Коли Сонце, Місяць і Земля знаходяться на одній лінії, так, що Місяць розташований між Сонцем і спостерігачем, що знаходиться на Землі, то Сонце висвітлює тільки зворотну сторону Місяця, і тоді вона стає невидимою. Це і є молодик. Через те, що Сонце і Місяць знаходяться на одній стороні стосовно Землі, їхні гравітаційні сили складаються і діють в одному напрямку. Саме в цей час спостерігаються найбільші припливи і відливи. А зміна сили ваги, що виникає в результаті припливів у твердому тілі Землі, складає приблизно 20% основної зміни, обумовленого притяганням Місяця і Сонця, і діє в ту ж сторону!

Доповнимо, що в точці молодика, на максимумі припливів і відливів, намічається зворотний рух до заспокоєння, зміні напрямку впливу.

II. ПЕРША ФАЗА. У міру того як Місяць продовжує рухатися на схід (проти вартовий стрілки) від Сонця, вона знову стає видимою - у виді молодика в західній частині неба. І освітлена (права) частина місячної півкулі збільшується, поки через 7,4 доби не буде освітлена рівно половина Місяця. Це і є перша фаза. Під час цієї фази відбуваються наступні зміни з водяною оболонкою Землі. Тому що Місяць наприкінці цієї фази займає положення 90o стосовно Сонця, те гравітаційний ефект їхній результуючого впливу найменший. Місячні припливи збігаються із сонячними відливами, а місячні відливи, навпаки, із сонячними припливами. Таким чином, у цій фазі спостерігається тенденція переходу від найбільших припливів-впливів до повного заспокоєння.

III. ПЕРША ЧВЕРТЬ. У добу, коли освітлена рівно права половина Місяця, немає ніяких гравітаційних збурювань від Місяця і Сонця. Це особлива крапка, у якій через маленький проміжок спокою міняється напрямок руху на інше - що розширюється.

IV. ДРУГА ФАЗА. Місяць продовжує свій рух після крапки першої чверті, усе більш і більш віддаляючись від Сонця. Освітлена поверхня Місяця росте день від дня. І нарешті, коли Місяць займає положення 180o стосовно Сонця, а Земля зі спостерігачем на ній знаходиться між ними, видна цілком освітлена Сонцем сторона Місяця. Настає повня. З моменту першої чверті до повні проходить ще 7,4 доби (з молодика-14,8). Це друга фаза. Під час цієї фази результуюча гравітаційного впливу Місяця і Сонця починає розділяти водяну оболонку Землі, поки в повню не закінчиться і цей процес. Таким чином, після крапки першої чверті в цій фазі спостерігається тенденція до роз'єднання, розширенню,

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Подібні реферати:

Гіпотези походження Всесвіту

Проблема утворення й розвитку Всесвіту, зір і планет була й залишається однією з найактуальніших. Коли люди не знали ще законів природи, вони на кожному кроці відчували свою безрадність і залежність від навколишнього світу. Вони сліпо поклонялися силам природи, обожнювали їх. Обожествлялися блискавки, грім, вітер та небесні світила, в першу чергу. Сонце і Місяць. Більше всього був розвинений культ Сонця. Так незнання законів природи і безсилля людини перед силами природи породжувало віру в надлюдські сили і поклоніння ним. ...

Конюшина заяча, зеленчук жовтий, звіробій звичайний

ЗАЯЧА КОНЮШИНА (валашок жовтий, зайчик, заяча команиця, заяча конюшина, зільник, комушка) Anthyllis polyphylla Багаторiчна трав'яниста рослина родини бобових. Стебло прямостояче або висхiдне, розгалужене, до 60 см заввишки. Листки непарноперистi. Квiтки неправильнi, зiбранi у верхiвковi багатоквiтковi голівки; вiночок жовтий. Цвiте у червнi - липнi. Плід - біб. Росте по чагарниках, на узлiссях, лiсових галявинах. Для виготовлення лiкарських препаратiв використовують траву, зiбрану пiд час цвiтiння. Трава заячої ...

Екологія плазунів. Роль та значення плазунів в системі живої природи

на тему: Екологія плазунів. Роль та значення плазунів в системі живої природи. Охорона плазунів. Птахи – теплокровні хребетні тварини пристосовані до польоту. Особливості зовнішньої та внутрішньої будови органів тіла птахів. Екологія плазунів. Поширення плазунів дуже залежить від /температури навколишнього середовища. Якщо за Полярним колом їх живе всього 2 види, на Україні — 20, то в Туркменії, де температура повітря доходить до 58° С,— 77 видів. У гори вони піднімаються до висоти 4000 м, зрідка до 5000 м, що також ...