Search:

Глина – сировина керамічної промисловості, матеріал для виробництва художніх виробів та творів вжиткового мистецтва

Період виробництва керамічних виробів, дуже часто, довший чим період роботи кар'єру. Таке положення можливе при використанні сировини яка зберігається в запасниках. Запасники бувають відкриті у формі площадок і ям зберігання та механізованих великих запасників. Малі гончарні виробництва часто мають спеціальні приміщення для вилежування переробленої глини в формі заготовок або стрічкового бруса.

За літо і осінь ведеться заготовка глини на переморожування, а в весняний час заготовляється сировина на літування. Термін видержування від 6 до 12 місяців. Як переморожування так і літування організовується складанням в бурти і довготермінове вилежування. Висота бурта не повинна перевищувати 1 м.

При замерзанні та відтаюванні глини проходять процеси руйнування існуючих структур глини зростає пластичність та відбувається певний хімічний процес.

Такі ж процеси проходять при ліжуванні під дією дощів та дією сонячних променів та тепла. Розробка борта ведеться на всю висоту, що сприяє перемішуванню всіх шарів з яких складається бурт.

Замочування – дуже ефективний спосіб покращення технологічних властивостей глини. Він здійснюється в буртах, або в спеціальних ємкостях – бучильних ямах. При замочуванні до глини додається така кількість води, щоб разом з кар’єрною вологою сировини одержати масу, пригідну для дальшої механічної переробки.

4.1. Механічна переробка.

Механічна переробка глини полягає в тому, щоб якнайкраще розрушити структуру глини, що створилась геологічно механічно перемішати глину з водою яка необхідна для формовки виробів та з тими добавками які необхідні за технологічним процесом.

Переробка глини здійснюється на вальцях грубого розмолу. Разом з грубим розмолом проходить механічне виділення каміних та інших матеріалів, які є недопустимі в глині. На другій стадії проходить тонкий розмол на вальцях.

Тонко розмолота глина подається в лопатковий змішувач для зволоження і одержування формовочної маси.

5.1. Формовка виробів.

Формовка виробів здійснюється стрічковими, штанговими чи кривошипошатунними пресами, або вручну чи іншими механізованими засобами, які використовуються в цій галузі. Крім наведеної схеми є ще й шлікерний спосіб одержання виробів наливним способом та інш. Сформовані вироби підлягають сушінню і випад.

5.2. Сушка виробів

Сушка виробів, як технологічний процес, необхідна для того, щоб обезводнити міцності. На практиці, в весняно-літній і осінній час користуються навісами і приміщеннями з приточно-витяжною вентиляцією для сушки виробів.

Великі підприємства круглорічної дії сушать вироби в спеціальних сушарках з приміщенням примусового руху теплоносія – нагрітого повітря. Процес сушки ведеться у відповідності з технологічним регламентом. Здійснюється лабораторний і візуальний контроль.

Вироби, які пройшли сушку проходять розблоковку. Вироби які мають дефекти після сушки вибраковуються, а якісні вироби направляються на глазуровання або на випал.

6.1. Глазуровання

Глазуровання це процес покриття сухих виробів спеціальною суспензією для придання виробу непроникливості та зовнішнього оформлення в певний колір чи орнамент.

Глазур це легкоплавний матеріал, який наноситься на поверхню виробу в залежності від тих завдань які необхідно досягнути цим процесом.

Глазурі наносяться на вироби способом напилення тонким шаром, способом окунання, способом змочування за допомогою кісточки та способом глазурного розпису. Часто приміняють комбінований спосіб.

Глазуровання надає виробам значної механічної міцності, стійкості проти атмосферного і хімічного впливу, робить їх щільними для рідини і газів; крім того глазур надає поверхням виробу красивий блиск та колір.

Глазурі бувають прозорі (без кольору та кольорові) та глухі (не прозорі).

Глазурі по хімічному складу поділяються на свинцеві; лужні; лужно-свинцеві та на основі бури та борної кислоти та інш.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Подібні реферати:

Творчість Леонардо да Вінчі

Серед титанів Відродження одне з перших місць по праву належить Леонардо да Вінчі. Сила його розуму його геніальні наукові передбачення, його чудові технічні винаходи, нарешті, його велике реалістичне мистецтво - усе це валило в здивування вже людей Ренесансу, схильних сприймати Леонардо як живе втілення того ідеалу всебічно розвитий особистості, про яке мріяли кращі з мислителів і письменників XV- XVI століть. Як художник Леонардо да Вінчі стоїть на грані двох епох – раннього і високого Відродження. Він підсумовує багатий ...

Мистецтво розпису в Україні

ЗМІСТ Вступ ............................................................................ І. Основна частина 1.1. Історія розпису .............................................. 1.2. Людина і середовище ................................... 1.3. Монументальний живопис в Україні ......... ІІ. Практична частина 2.1. Робота над розписом ................................... 2.2. Композиційне рішення ............................... 2.3. Підготовка поверхні .................................... 2.4. Робота фарбами. Кольорові ...

Декоративне панно

ЗМІСТ Вступ. Розділ І Історія розвитку макраме Орнамент та композиційна структура вузлів в макраме Розділ 2 2.1. Матеріали та обладнання 2.2. Технологічні особливості Розділ 3 Методика і послідовність виготовлення виробу Розділ 4 Методика викладання декоративно-прикладного мистецтва в процесі навчання дітей в школі Висновки. Список використаної літератури Додатки ВСТУП Народна творчість – це історична основа, на якій розвивалася і розвивається світова художня культура, одна із форм суспільної свідомості і суспільної ...