Search:

Інтернет банкінг в Україні

Для клієнтів перевага Інтернет-банкінгу полягає у використанні зручних і зрозумілих банківських інструментів, а також в одержанні різноманітності послуг невисокої вартості і привабливих процентних ставок.

Розуміння того, що багато послуг можуть надаватися дистанційно через глобальну Мережу, призвело до спроб віртуалізації самого інституту банку. Саме з цієї причини в США й у Європі почали відкриватися так звані віртуальні банки, які функціонують без існування фізичних офісів. Зрозуміло, що такі установи характеризуються низькими операційними витратами, невисокою вартістю послуг і у зв'язку з цим збільшенням прибутку банку.

Першим віртуальним банком вважається американський, який відкрився 18 жовтня 1995 року. За перші півтора року існування середній приріст капіталу банку становив 20% на місяць, активи виросли до 40 млн. доларів, було відкрито понад 10 тис. клієнтських рахунків. У Європі першим віртуальним банком був, дочірня структура Дрезденської банківської групи (Німеччина), що почав свою діяльність у 1996 році.

Останнім часом, у міру розвитку мобільного Інтернет, дедалі більша кількість банків відкриває своїм клієнтам можливість доступу до банківського рахунка за допомогою сотових телефонів, які підтримують протокол WAP.

Переважна більшість українських банків реалізувала свою присутність в Інтернет. Ті з них, котрі не обмежилися створенням тільки інформаційних порталів, забезпечують своїм клієнтам такі види послуг:

Керування рахунками.

Власне кажучи, багато банків удосконалили систему «Клієнт - Банк», додавши до неї можливість використання Інтернет. При цьому функції системи не змінилися, однак спростилася процедура підключення до системи і відпала необхідність установлення спеціального програмного забезпечення. Таку інтегровану систему пропонує «Міжнародний комерційний банк», «Перший Український Міжнародний банк», Ікар-банк, Мрія, Ажіо, Трансбанк та інші.

Істотним досягненням банку «Райффайзенбанк-Україна» стала реалізація проекту підключення системи "Клієнт - Банк" до каналів Інтернет, завдяки чому клієнти можуть не тільки одержувати виписки про стан рахунків, а й відправляти платіжні доручення, а також відкривати акредитиви з будь-якої точки світу.

ВАБанк надав можливість керування картковими рахунками через сервер банку. Клієнти одержують виписки про стан карткових рахунків і проведені картою платежі з усіма подробицями (реквізити, блоковані суми, авторизовані залишки).

Надання фінансової інформації про стан валютного і кредитного ринку. Такі матеріали підбираються фахівцями і зручні для використання, їх можна переглядати безпосередньо на сайтї банку чи одержувати електронною поштою. Передовим банком, що пропонує таку інформацію, є ING-Barings Україна.

Завантаження електронних версій документів. Деякі банки спрощують процедуру документообігу, виставляючи на сайті бланки договорів, заявок, інших документів в електронному вигляді. Більшість банків надають подібні послуги безкоштовно.

Мобільний банкінг. У цьому напрямку спостерігається об'єднання зусиль банків і операторів сотового зв'язку (Райффайзенбанк-Аваль і MТC, Приватбанк і Kiev Star GSM, ВАБанк і Wellcom).

Оплата послуг і товарів в Інтернет-магазинах. Так, банк "Райффайзенбанк-Аваль" з червня 1999 року надає своїм клієнтам можливість оплати купівель в Інтернет-магазинах з використанням платіжних карток, емітованих банком (Visa, Master Card). Авторизація платежів здійснюється Українським процесииговим центром.

Приватбанк запропонував своїм клієнтам принципово новий вид послуг - так звану віртуальну карту. Це певний цифровий пароль, який відомий тільки клієнту і використовується для проведення платежів у Мережі там, де приймається міжнародна платіжна карта з логотипом Visa. Обслуговування Інтернет-магазинів. Банки надають Інтернет-магазинам послуги з проведення і гарантування їх платіжних трансакцій. Більше того, наявність платіжного сервісу, здійснюваного відомою банківською установою, є додатковою гарантією солідності і чесності Інтернет-магазину. Так, банк "Аваль" реалізував ряд проектів з компанією INT і обслуго-вує платежі декількох Інтернет-магазинів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Подібні реферати:

Дискова операційна система (DOS)

Операційна система DOS складається з наступних частин: Операційна система - це програма, що завантажується при включенні комп'ютера. Вона робить діалог з користувачем, здійснює керування комп'ютером, його ресурсами (оперативною пам'яттю, місцем на дисках і т.д.), запускає інші (прикладні) програми на виконання. Операційна система забезпечує користувачу і прикладним програмам зручний спосіб спілкування (інтерфейс) із пристроями комп'ютера. Основна причина необхідності операційної системи полягає в тому, що ...

Антивірусні програми Dr.WEB (AVP), програми-архіватори

Комп'ютерний вірус — це, як правило, дуже невелика програма (модуль) мовою Ассемблера, яка написана програмістом високої кваліфікації. Спочатку вірус записується його розробником на одну дискету. Далі при тиражуванні цієї дискети він потрапляє на інші дискети. Цей процес звичайно проходить лавиноподібне. Модуль віруси спочатку приєднується до файла або проникає всередину його (частіше до програм). Потрапивши разом з файлом у комп'ютер, вірус починає діяти самостійно. Він може розмножуватися, тобто створювати свої ...

Що нас чекає найближчим часом у світі 3D графіки

Фотореалістична графіка Останнім часом ведеться багато дискусій про використання фотореалістичної графіки в іграх і додатках, однак жоден з існуючих на ринку 3D акселераторів поки не має можливості забезпечити необхідну апаратну підтримку. При цьому nVidia підтвердила, що в чипсет NV10 буде убудована апаратна підтримка розрахунку трансформацій і освітленості (Transformation and Lighting, T & L), інакше кажучи, у NV10 буде вбудований спеціалізований геометричний чи співпроцесор акселератор геометрії (geometry ...