Search:

Адміністративне право

Адміністративний примус – це різновид державного примусу змістом якого є застосування заходів адміністративного припинення і адміністративного попередження та адміністративних стягнень.

Ст.21 Конституції України проголошує: «Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах.

Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними».

А в ст.22 Закону України «Про громадянство України» записано, що при прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Всі люди є рівними у своїх правах, однак цей принцип розповсюджується лише на права і не стосується обов’язків.

Ситуаційне завдання.

У під’їзді жилого будинку дільничний інспектор міліції виявив раніше судимого громадянина Іванова, який розпивав придбаний ним самогон разом з 17-річним Сидоровим. Кваліфікуйте дії громадянина Іванова та визначте конкретні міри його відповідальності. Як буде вирішуватись питання про відповідальність Сидорова?

Варіанти відповіді:

Варіант - 1.

Іванов. Відповідальність настає за ст.178 «Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях у п’яному вигляді», тягне за собою попередження, або накладання штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Коли на Іванова було накладено стягнення за цією ст.178 то такі дії тягнуть за собою відповідальність за ст.35 п.2 «Обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення», це повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню: вчинення правопорушення особою, яка раніше вчинила злочин і ст.35 п.3 «втягнення неповнолітнього в правопорушення». А «Доведення неповнолітнього до стану сп’яніння» ст.180

Доведення неповнолітнього до стану сп’яніння, батьками неповнолітнього, особами, які їх замінюють, або іншими особами – тягне за собою накладання штрафу від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Так до Іванова адміністративна відповідальність настає за ст.178 ч.1, ст.35 ч.2;3, ст.180, яке за ст.36 «Накладання адміністративних стягнень при вчиненні кількох адміністративних правопорушень».

«При вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкцій, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень».

Іванова – притягається за основне адміністративне правопорушення ст.180. Доведення неповнолітнього до стану сп’яніння, яке тягне за собою накладання штрафу від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян плюс одне з додаткових стягнень за ст.178 «Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях», це може бути попередження або накладання штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Сидоров. Сидоров неповнолітній. До нього може бути ст.24-1 (п.2). Заходи впливу, що застосовуються до неповнолітніх, - застереження.

Варіант - 2.

Іванов. Іванов несе відповідальність за ст.178 п.3 і враховуючи ст.35 «Обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення» (п.2) «повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню; вчинення правопорушення особою, яка вчинила злочин; «Такі правопорушення тягнуть за собою накладання штрафу в розмірі від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, а у виняткових випадках, якщо за обставин справи і з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

Сидоров. ст.24-1 (п.4) Заходи впливу, що застосовуються до неповнолітніх «передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання».

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Подібні реферати:

Сімейний кодекс України

ВСТУП План 1.     Нормативно-правова база сімейного законодавства. 2.     Порядок Укладання шлюбу. 3.     Розірвання шлюбу. Опіка та піклування над дітьми. Вступ Кодекс про шлюб та сім’ю України прийнятий 10 січня 2002 р. Знання Сімейного кодексу України дає громадянам зрозуміти, що сім є первинним і основним осередком суспільства, її складають особи, які мають взаємні та рівноправні права та обов’язки. Кожна сім’я створюється на підставі шлюбу та кровного ...

Спадкове право

Зміст Вступ. Розділ I Строк видачі свідоцтва про право на спадщину 1. Поняття спадщини. 2. Спадкування. 3. Спадкування за законом. 4. Прийняття спадщини. 5. Оформлення права на спадщину. Розділ II Проблемні питання в правовому регулюванні спадкового права за Новим Цивільним Кодексом 1. Питання пов’язані з місцем відкриття спадщини. 2. Проблеми при визначенні кола спадкоємців. 3. Проблемне трактування норми статті 1270 «Строки прийняття спадщини» Розділ III Міжнародний досвід 1. Впровадження нового цивільного ...

Державна влада

План роботи Вступ 1. Поняття і різновиди влади. Ознаки державної влади. 2. Структура державної влади. 3. Форми здійснення влади. 4. Роль держави у здійсненні державної влади. 5. Владовідносини в сфері діяльності ОВС і механізм її здійснення. Вступ. У політиці, як відомо, центральне місце посідає проблема влади. Але, на жаль, наука про владу (або кратологія, як її йменує відомий політолог, доктор філософських наук В. Ф. Халіпов), досі не дістала належної розробки ні у вітчизняній, ні у світовій на уці. У своїй новій ...