Search:

Валеріана лікарська та пагорбова, вербена лікарська

Реферати » Біологія » Валеріана лікарська та пагорбова, вербена лікарська

ВАЛЕРІАНА ЛІКАРСЬКА
(валерiянка, земляний ладан, козелок, мар'ян, мариан,
маун, одолян лiкарський, чортове зілля, делян-зілля,
козлик, ладан котячий, смердючка)
Valeriana officinalis
Валериана лекарственная

Багаторiчна трав'яниста рослина родини валерiанових. Має коротке, вертикальне кореневище, вiд якого вiдходить багато коренiв. Стебло прямостояче, цилiндричне, борозенчасте, порожни-сте, до 180 см заввишки.

Листки непарноперисторозсiченi, супро-тивнi. Квiтки двостатевi, неправильнi, дрiбнi, бiлi або рожевi, зiбранi у щитоподібнi пiвзонтики. Цвiте у червнi - серпнi. Плід - сiм'янка.

Росте на заболочених низинах, по берегах рiчок, серед чагарникiв.

Для лiкарських потреб заготовляють кореневище з корінням.

Викопують восени пiсля дозрiвання насіння або рано навеснi.
Кореневище та корiння мiстять ефiрну олiю, вiльну ізовалеріанову кислоту, борнеол, терпеноїди, алкалоїди (валерин, хатинiн, актинiдин), глiкозиди (валерид), цукри, дубильнi речовини.

Галеновi препарати валерiани лiкарської мають седативну, спазмолiтичну, гiпотензивну, жовчогiнну, протисудомну дiю.
Застосовують при неврозах, неврастенiї, iстерiї, гіпертонічній хворобi, гепатитi, спазмах мускулатури шлунково-кишкового тракту, холециститi, тиреотоксикозi, мiгренi, судомах, безсоннi, епiлепсiї, злоякiсних пухлинах, набряках.

Внутрiшньо - настiй кореневища з корiнням (1:10) пити по 2 ст ложки 4 рази на день через 30 хв пiсля їди. Настоянку ва-лерiани (1:5 на 70% розчинi спирту) приймати по 25 крапель 4 ра-зи на день.
Зовнiшньо - відвар кореневища валерiани (50 г сировини на 1 л води, варити 10 хв), доливають до ванн хворим епілепсією i пiдвищеною дратівливiстю.


ВАЛЕРІАНА ПАГОРБОВА
(валерiана вузьколиста, валерiана пагононосна)
Valeriana collina (Valeriana angustifolia)
Валериана холмовая

Багаторiчна трав'яниста рослина родини валерiанових. Кореневище - з довгими пiдземними пагонами. Стебло прямостояче, одиничне, ребристе, голе, бiля основи трохи шорстке. Листки супротивнi, непарноперисторозсiченi, стебловi, з 6 - 11 парами лис-точкiв. Квiтки двостатевi, неправильнi, дрiбнi, бiлi або блiдо-рожевi, у щиткоподібних суцвiттях. Цвiте у травнi - червнi. Плід - сiм'янка.

Росте у лiсах, на узлiссях, луках, пагорбах.

Для медичних потреб заготовляють кореневище з корiнням, восени пiсля дозрiвання плодiв або рано навеснi.

Кореневище та корiння мiстять ефiрну олiю, вiльну ізовалеріанову кислоту, борнеол, алкалоїди (валерин, хатинiн), глікозиди, дубильнi речовини.

Галеновi препарати валерiани пагорбової мають спазмолiтичну, болетамувальну, заспокiйливу дiю, нормалiзують роботу серцево-судинної системи.

Застосовують при неврозах, iстерiї, розумовiй перевтомi, безсоннi, гiпертонiчнiй хворобi, тиреотоксикозi, спазмах гладкої мускулатури шлунково-кишкового тракту, холециститах, гепати-тах, болях в дiлянцi серця.

Внутрiшньо - настiй кореневища з корінням валеріани пагорбової (1:10) вживають по 2 ст ложки 4 рази на день через 30 хв пiсля їди. Настоянку валерiани (1:5) на 70% розчинi спирту, п'ють по 25 крапель тричі на день.
Зовнiшньо - ванни з вiдвару корiння i кореневища валеріани пагорбової (50 г сировини на 1 л води) застовують при неврозах, епiлепсiї.

ВЕРБЕНА ЛІКАРСЬКА
(суха нехворощ)
Verbena officinalis
Вербена лекарственная

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Подібні реферати:

Родіола рожева, родовик лікарський, розрив - трава дрібноквіткова

РОДІОЛА РОЖЕВА (золотий корiнь, карпатський женьшень, олiвник) Rhodiola rosea Багаторiчна трав'яниста сизо-зелена рослина родини товстолистих. Має веретеноподiбний м'ясистий корiнь, який переходить у дерев'янисте сторчове багатоголове кореневище. Стебло прямостояче, просте, до - 40 см заввишки. Листочки чергові: у верхнiй частинi стебла - зближенi, сидячi, м'ясистi, голi, вузьколанцетнi. Квiтки правильнi, одностатевi, дводомнi з чотиричленними квiтковими колами у верхівковому густому суцвiттi. Пелюстки ...

Тварини Червоної Книги

"Червона книга України" - основний документ, в якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних і таких, що знаходяться під загрозою зникнення, видів тварин і рослин, на підставі якого розробляються наукові і практичні заходи, спрямовані на їх охорону, відтворення і раціональне використання. Для кожного виду тварин і рослин наведено малюнок і карту-схему поширення, а також відомості про чисельність, розмноження, вжиті заходи охорони та ін. Тваринний світ України відрізняється розмаїтим видовим складом і ...

Розвиток життя на землі

Поділ історії Землі на ери і періоди. В історії Землі виділяють п'ять ер; тривалість кожної з них — десятки і навіть сотні мільйонів років. Ери поділяють на періоди. Вік і тривалість ер і періодів визначені за допомогою "уранового годинника", тобто за розпадом радіоактивних елементів у пробах гірських порід. Цей процес відбувається зі сталою швидкістю, незалежно від жодних умов. Встановлено, що через кожні 100 млн. років з 1 кг урану залишається 985 г й утворюється 13 г свинцю і 2 г гелію. За співвідношенням мас ...